01 juuni

Magneesium – tervise oluline alustala

Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel on magneesiumipuudus probleemiks rohkem kui pooltel inimestel üle maailma. Paraku sisaldab toit seda mineraali aina vähem, kuid keha vajab seda stressirohke eluviisi ja ebatervislike toitumisharjumuste tõttu aina rohkem. Magneesium on tuntud kui sisemise rahu mineraal, mis muudab meid stressile vastupidavamaks ja rahustab närvisüsteemi. Ärevus, jalakrambid, unehäired ja väsimus on magneesiumipuuduse kõige kergemini tunnetatavad ja selgemad sümptomid.

Magneesiumil on oluline roll närvisüsteemi ja lihaste funktsioonide säilitamisel, normaalse südamerütmi ja vere- rõhu hoidmisel ning glükoosi ja insuliini ainevahetuses. Selle mineraali vaegust seostatakse terve rea krooniliste haigustega, mille seas võiks nimetada näiteks migreeni, Alzheimeri tõbe, insulti, kõrgvererõhktõbe, kardiovaskulaarseid haigusi ja teist tüüpi diabeeti.

Magneesiumil on koos D3 vitamiiniga ülioluline osa kaltsiumi imendumisel, aidates kehal kaltsiumi õigetes proportsioonides omastada ja säilitada. Magneesiumi vähesuse korral ei jõua kaltsium luudesse, vaid ladestub lihastes, liigestes, südamelihastes, veresoonte seintel, neerudes. Juba loote- ja lapseeast alates on magneesium meie luustiku ja hammaste tervise jaoks väga olulisel kohal.

Aina rohkem inimesi on kuulnud, et kehale saab seda olulist mineraali pakkuda ka läbi naha, kasutades magneesiumisoola ehk magneesiumkloriidi. Peale täiesti loodusliku päritolu on selle eeliseks kiire ja hea imendumine. Läbi naha imendub magneesium otse rakkudesse ja kandub sealt edasi üle terve keha laiali.  Juba nädala möödudes, võime ennast paremini tunda. Piisab vaid mõnest jalavannist magneesiumihelvestega või igapäevasest magneesiumiõli või -geeli nahale kandmisest. Nii õli kui geeli on mugav kanda otse pinges piirkonnale, kus see aitab kiiresti lihaste lõdvestumisele kaasa. Kasutamine vajab veidi harjumist, keha kohaneb paari nädalaga. Õli ja geel on tuntust kogunud spordiringkondades ja massööride, füsioterapeutide seas. Miks mitte anda seedetraktile puhkust ja lasta kehal saada vajalik magneesium läbi naha? Tasuks saab sageli oluliselt parema imendumise ja kiirema enesetunde paranemise. Tuleb siiski arvestada, et mineraalide puudus kehas kujuneb aastatega, selle leevendamine võtab aega kuid ja esimeste tulemuste ilmnemisel ei tasu kuuri katkestada.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga